Ičovinky aneb co nás štve

Přidal JIří Blahút - 03/01/2009 | 5 Komentáře

Tagy:

Už jste někdy zkoušeli registrovat svou firmu do některého z internetových katalogů? Měli jste potřebu přidat odkaz na svou firmu do více kategorií? Pak jste se jistě setkali s tím, že musíte při registraci zadat identifikační číslo registrované firmy (IČ). S požadavkem provozovatele firemního katalogu na finanční odměnu, poplateček či prostě pár korunek se setkáte v okamžiku, kdy se se stejným IČ pokusíte registrovat webové stránky podruhé (např. další obor nebo další provozovna).

Zadejte své IČ

Firma se identifikuje svým IČem, a když jednou provedete zavedení odkazu do katalogu s IČem firmy, registrace do další kategorie je již bez poplatku nemožná. Přitom k rozvoji většiny portálů a katalogů firem přispěla především registrace zdarma. Proto jsme tyto anabáze s identifikačním číslem nazvali Ičovinky. Pokud Vám ičovinky něco asociují, podobnost není náhodná. Zaregistrovat totiž firmu do katalogu je spojeno samo o sobě se spoustou komplikací. Když přibude komplikace s platbou, kterou naprosto odmítáme, stáváme se protivnými na své okolí a registrace nám začne připadat jako zbytečná potíž.

I SEO něco stojí

Hromadná registrace do katalogů je přežitek těch optimalizátorů, kteří nepochopili, že význam mají pouze správně vložené odkazy. Pokud při registraci do katalogů máte zájem o SEO, dbejte na to, abyste při registraci přidali nejen správný titulek a popis, ale i podrobný popis, případně i seznam linků, na které odkazujete jako na zdroje.


Zaslat komentář

Komentáře

 • Get exactly what you want with custom website: https://sites.google.com/site/hiringgenius

  Vložil GregoryMak, 2018-06-14 01:48:52

 • V katalozích skutečně hledá málokdo, přirozené výsledky vyhledávání jsou v mnohem větší oblibě. Ale katalogy, zvláště ty dobře hodnocené, mohou poskytnout zajímavou podporu vašeho webu v podobě hodnotných odkazů.

  Vložil Jiří Blahút, 2009-04-22 19:34:56

 • Tak mám registrovat web do katalogů nebo nemám? Už jsem ze všech těch webovejch nástrojů a fíglů krapet mimo.
  Vůbec nevím, jestli je ta registrace do katalogů výhodná. Mám totiř pocit, že konrétní web v katalozích nikdo nehledá. Ale to je jen můj dojem.

  Vložil SEO SEM TAM, 2009-03-20 02:19:50

 • Hlavně neudělat chybu v iču, opravovat to je na starou... belu (nevím, zda tu nemáte filtr na vulgarizmy nebo pražské nářečové výrazy. : ))

  Vložil janek reglog, 2009-02-03 02:29:28

 • To je gól, já jsem tu čekal úplně jiný téma. Čemu se dnes nedá říkat ičovinky... Myslel jsem si, že je to překlep, ale ono to docela sedí.

  Vložil PeriX, 2009-01-20 03:59:09

RSS kanál pro komentáře této strany