Web 2009

Přidal Studio 20 - 02/01/2009 | 0 Komentáře

Tagy:

Co webu přinese rok 2009 

V roce 2009 bude web z dílny Studia 20 poznamenán perfektním plánováním. Každá webová stránka dostane takový obsah, který je dlouhodobě dopředu naplánován. Plánování tvorby webových stránek je činnost, která je ovlivněna neomezeně kreativním přístupem našich webdesignérů. Prozradíme Vám, na co se náš web v roce 2009 zaměří především.

Jeden z hlavních úkolů bude posilování pozic na ta klíčová slova a fráze, která do fulltextového pole zadávají skuteční zájemci o zvýšení efektu svých stránek. Přestaneme se soustředit na klíčová slova, která nepřinášejí žádný efekt. Jedním takovým klíčovým slovem je webdesign. Webdesign je odborný výraz vyjadřující téma výroby webu. Tento výraz je však vryt do podvědomí především u odborníků, kteří si ušli při tvorbě úspěšného webu značný kus cesty. Bohužel velmi častým jevem zůstává, že slovo webdesign je zájemcům o tvorbu webu nebo zájemcům o posílení efektu webu téměř neznámé. S profesionální deformací je toto slovo vepisováno do všech prezentací tvůrců webových stránek, používají jej všichni autoři, píšící o tvorbě stránek, ať již jsou to webové blogy nebo webové knihovny. Faktem ale zůstává, že marketingové oddělení komerční společnosti nebo majitel firmy toto slovo příliš nepoužívá. Proto i my upouštíme od optimalizace na klíčové slovo webdesign.

V roce 2009 vytvoříme aktuální stránky pro Conectinet

Vedle již rozpracovaných webových stránek nás v roce 2009 čeká především správné plánování práce na budoucích zakázkách. Vedle komerčních webových prezentací se budeme soustředit i na tvorbu webových stránek společnosti Conectinet. Webové stránky společnosti Conectinet čekají na svou novou podobu již řadu měsíců a jejich stávající schéma neodpovídá potřebám společnosti. Přestože je nové schéma plánováno vždy s patřičným utajením, můžeme prozradit, že nový kabát webových stránek Conectinet přinese v roce 2009 především změnu v hlavní navigaci. Bude obměněna celková struktura webu dle nabídky jednotlivých divizí společnosti. Budeme se soustředit především na témata připojení k internetu, instalace počítačové sítě a správa počítačové sítě. S ohledem na rostoucí poptávku se počítačovým sítím budeme věnovat na velká části webové prezentace Conectinet.

Rok 2009 přinese změnu pro obchod s počítači iT20

Vybudovaný obchodní systém pro prodejnu s výpočetní technikou dostane nejen nový kabát, ale bude zprovozněn i elektronický obchod. E-shop jiT20 je sice hotov a jsou na něm provedeny všechny testy, praxe však poukázala na některá choulostivá místa e-shopu. Proto jsme se rozhodli umístit e-shop na vlastní server tak, aby rychlost načítání stránek nebyla limitovaná volnými systémovými prostředky. Dojde také ke kompletní změně navigační struktury. Řada výrobků již není a nebude skladem, proto dojde k filtraci nepoužitelných dat. V roce 2009 se webová prezentace prodejny iT20 zaměří především na podrobné informace o produktech a také na zveřejňování aktuálních zajímavostí. I přes možnost si zboží prohlédnout na kamenné prodejně iT20, zaměříme se na produktové fotografie tak, abychom přinášeli přes webové stránky uspokojivé informace o vzhledu zboží.

Informační portál pro město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav – novinka roku 2009

Již připravený informační portál pro město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a jeho okolí bude spuštěn začátkem roku 2009. Tento portál a jeho schéma je připravován od roku 2007, otázkou jeho provozu byly především personální ohledy. Info Brandýs, jak se nový portál jmenuje, nám ukázal, že dobrý nápad a profesionální přístup není zárukou, že se dílo podaří. K dosažení dobrých výsledků je zapotřebí také spolehlivý kolektiv. K základním stavebním kamenům každé kolektivní práce je schopnost koordinace profesí, a tak je tomu i u novinářského povolání. I když umíme skvěle optimalizovat text, k tvorbě čtivého obsahu městského portálu je zapotřebí  schopných novinářů. A těch byl v roce 2008 nedostatek.


Zaslat komentář

Komentáře

Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.

RSS kanál pro komentáře této strany